Version Française

 

ulga «Wykorzystać to, z czym osoba przychodzi, by odpowiedzieć na jej potrzeby w taki sposób, by mogła budować życie, które jej odpowiada.»
Steve de Shazer

ulga
"Był sobie kiedyś mężczyzna, który dawał wykłady dla rodziców o tym, jak być dobrymi rodzicami. Nazwał je „Dziesięć przykazań dla rodziców” . Osoby wątpiace w swe rodzicielskie umiejętności przyjeżdżały z różnych zakątków świata, by wziąć udział w wykładach i dowiedzieć się jak stać się lepszymi rodzicami. W tym czasie człowiek ten nie był żonaty i nie miał dzieci. Pewnego dnia spotkał kobietę swoich marzeń i ożenił się. Wkrótce urodziło im się pierwsze dziecko. Mężczyzna zmienił tytuł swoich wykładów nazywając je „Pięć wskazówek dla rodziców”. Jakiś czas później ich związek został pobłogosławiony drugimi narodzinami. Mężczyzna zmienił tytuł swoich wykładów na „Trzy nieśmiałe wskazówki dla rodziców”. Po narodzinach ich trzeciego dziecka, po prostu przestał dawać wykłady.”


O'Hanlon W. H., Weiner-Davis M. : „L'orientation vers les solutions”.
Copyright © 2011-2014   PsychoSolutionpsycholog, Francja, Paryż, coaching, wypalenie zawodowe, burn-out, mobbing, problemy w pracy, problemy z szefem, konflikt w pracy, pilna pomoc, trudna sytuacja, skuteczna pomoc, krótko w terapii, psychorozwiązanie, psychointerakcje, psychozmiana, psychosolution, trudny okres, problem, depresja, lęk, cierpienie, poczucie niemocy, smutek, złość,rozwiązanie trudnej sytuacji, odwaga, wytrwałość, propozycja